Загальна Інформація

Обирай. Змінюй. Поєднуй!

Європейський тиждень мобільності (ЄТМ) – це загальноєвропейська ініціатива, спрямована на поліпшення стану довкілля і умов життя в громадах. Захід заохочує місцеву владу європейських країн запроваджувати та підтримувати сталий розвиток транспорту.

Детальніше »

Новини

Львів’ян закликають завтра не використовувати автомобіль

Завтра, 22 вересня – всесвітній «День без автомобіля». Ця акція відбувається під егідою Європейської Комісії починаючи з 2000 року. Також цей день є кульмінацією Європейського тижня мобільності, який зараз проходить і у Львові.

В цей день усіх людей закликають утриматись від використання приватного автомобіля, таким чином нагадуючи, яку шкоду місту несе приватний автомобільний транспорт. Це: використання вичерпних природних ресурсів, забруднення повітря, виділення вуглекислого газу (який спричиняє глобальне потепління), використання значного простору для пересування і паркування, великі затрати на побудову і утримування інфраструктури, дороговизна утримування самого авто і шумове забруднення, також автомобіль, що рухається на швидкості є потенційною небезпекою для інших учасників дорожнього руху. Натомість людям пропонують замислитись над кращими альтернативами. Замість поїздки на автомобілі, можна пройтись пішки, проїхатись велосипедом, або використати громадський транспорт. Тема цього річного Європейського тижня мобільності «Обирай. Змінюй. Поєднуй» наголошує на можливості використання різних видів транспорту в межах однієї поїздки та в залежності від потреб конкретної поїздки.

У Львові також закликають в цей день не виїжджати на автомобілі та спробувати альтернативний спосіб пересування. І як кращу альтернативу пропонується використовувати велосипед. З метою демонстрації велосипеда як зручного і доступного транспорту для міста 22 вересня о 19:00 організовується велопробіг «День без Авто». Місце збору: пам’ятник Івана Франка.
Маршрут велопробігу:

Вул. Університетська – вул. Словацького – вул. П. Дорошенка – вул. С. Бандери – вул. Вернадського – вул. Коперника – вул. Сахарова – вул. Княгині Ольги – вул. Володимира Великого – вул. Виговського – вул. Городоцька – вул. Сяйво – вул. Левандівська – вул. Т. Шевченка – вул. Винниця – вул. Тунельна – вул. Варшавська – пр. Чорновола – пр. Свободи (Оперний театр)

карта велопробігу день без авто

Протяжність – 18 км.