Загальна Інформація

Обирай. Змінюй. Поєднуй!

Європейський тиждень мобільності (ЄТМ) – це загальноєвропейська ініціатива, спрямована на поліпшення стану довкілля і умов життя в громадах. Захід заохочує місцеву владу європейських країн запроваджувати та підтримувати сталий розвиток транспорту.

Детальніше »

Новини

Скільки простору займає транспорт?

Під час Європейського тижня мобільності у Львові закликали до раціонального використання простору та розгляду альтернатив добиранню на роботу. У суботу на вул. Вернадського провели флеш-моб “Простір для 50 осіб”. Щоб показати і порівняти, скільки простору потребують 50 осіб, щоб переміщатися містом. Як це виглядає, якщо добиратись самостійно на авто, якщо водії підвозять, пішки, автобусом чи велосипедом. Акцію знімали з висоти 18 м.

Дана порівняльна картинка наочно демонструє скільки простору займають різні альтернативи пересування містом. В сучасних містах прийнято визначати скільки вулиця може перевезти осіб, а не одиниць транспорту. Тож з збільшенням  використання громадського транспорту, співпраці пасажирів та водіїв авто, зростання популярності велосипеду, – збільшується пропускна здатність вулиць, разом з зменшенням шкідливих викидів в атмосферу, а також економічно вигідніше. Як наслідок зростає якість життя у місті.

Автомобілі до флеш-мобу забезпечила ініціативна група “Підвезу”.

“Наша ідея полягає у тому, щоб в час-пік допомогти людям добратися на роботу, і таким чином допомогти розвантажити громадський транспорт. Ми хочемо допомогти людям в гідних умовах добратися офісу чи місця навчання. Просто зупиняйтесь, кажіть куди ви можете довезти і розділяйте вартість пального з пасажирами”. 

Маряна Марковська, коодинатор “Підвезу”

ЄТМ організовано за підтримки  Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH

простір для 50 осіб